Haberler

Üniversitemizde V. Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Öğrenci Kongresi Gerçekleştirildi

25.04.2024

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İSG Anabilim Dalı Başkanlığı öncülüğünde 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde “5. ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖĞRENCİ KONGRESİ”, disiplinlerarası çalışmaların da yer aldığı kongre gerçekleştirildi.

Üniversitemiz merkez kütüphanesinde gerçekleştirilen kongrenin açılış programına; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK, İMÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaan KEÇECİ, Kongre Başkanı Prof. Dr. Emine CAN, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Yoğun katılımın olduğu kongre İMÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaan KEÇECİ ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Emine CAN’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, kongreye dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Üniversite olarak artan bir ivmede çok çeşitli program gerçekleştirdiğimizi ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, sözlerine şöyle devam etti. “Yükseköğretim, bütün gündemlerin içerisinde olmak zorunda, dünden kalmış bir gündemin anlamı yok artık maalesef. Bugünü yakalayarak geleceği keşfetmemiz gerekiyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin bu bağlamda ayrı bir katkı oluşturacağına inanıyorum. Şu an burada yalnızca uzmanların oluşu değil, genç arkadaşlarımızın, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz de sürecin içerisinde olmaları bana ümit veriyor.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmalarının ardından TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK bir konuşma gerçekleştirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışanların mesleklerini en iyi yapan kişilerden oluşması gerektiğini belirten Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk SELEK, TUBİTAK olarak, öğrencilerin İş Sağlığı ve Güvenliği alanında gerçekleştirecekleri projeleri her zaman desteklediklerini ve takip ettiklerini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, günün anısına Dr. Hasan Selçuk SELEK’e hediye takdim etti.