Haberler

Üniversitemizde İftar Programı Düzenlendi: “Bir İftarımız Gazze’ye”

28.03.2024

Üniversitemizde, aylardır yoğun saldırı altında ölüm kalım mücadelesi veren Filistin halkının yanında olmak, onların duygularını ve acılarını bir nebze anlayabilmek  adına, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İMÜDER) tarafından “Bir İftarımız Gazze’ye” isimli iftar programı düzenlendi.

Üniversitemiz Güney Yerleşke yemekhanesinde düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, üniversite yönetimimiz, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı. İftarda Filistin halkının Ramazan Ayı’nda çekmiş oldukları sıkıntı, yokluk ve acıyı idrak edebilmek amacıyla misafirlere simit, hurma ve çay ikram edildi.

İftar programı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile İMÜDER Başkanı Prof. Dr. Ahmet KOÇAK’ın açılış konuşmasıyla başladı. İMÜDER Başkanı Prof. Dr. Ahmet KOÇAK’ın açılış konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmalarına Ramazan Ayı’nın insanlık için önemi açıklayarak başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, düzenlenen iftar programındaki birlik ve beraberliğin bir iftar dâhi olsa Gazze’deki acıyı paylaşmamızın bir ifadesi olduğunu ifade etti.