Haberler

Turizm Fakültemiz Deprem Bölgesine Gönderilmek Üzere Dayanıklı Gıda Malzemeleri Üretiyor

14.02.2023

Üniversitemiz Yardım Seferberliği Kapsamında Yardımlarını Sürdürüyor 06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından Üniversitemiz Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağında gönüllü öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte deprem bölgelerine gönderilmek üzere gıda yardımı hazırlıkları başlatılmıştır.

Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan ürünlere yönelik, uygulama mutfağımızda uzun süre saklanmaya dayanıklı olan “Beypazarı kurusu” ve “Antep kahkesi”  ürünleri hazırlanmaktadır.  Gönüllü hocalarımız ve öğrencilerimizle günlük 500 kişilik ürün üretilmekte ve kolilenerek Kızılay aracılığıyla deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.  

Yardım seferberliği kampanyası kapsamında geçen hafta başlayan üretim bu hafta da devam etmektedir. İlerleyen günlerde de ihtiyaca yönelik olarak devam edecektir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.