Haberler

TİSK'in Hastanemize Bağışı Spy Floresans Görüntüleme Sistemi için Protokol Törenini Gerçekleştirdik

27.11.2020

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanemize mikrocerrahi alanında kullanılan çok gelişmiş bir sistem olan Spy Floresans Görüntüleme Sistemi bağışlandı. Cihazın hastanemize resmen kabulü kapsamında 26 Kasım 2020 tarihinde Hastanemizin konferans salonunda gerçekleştirilen protokol törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gürhan Baş, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu MikroCerrahi ve Rekonstrüktsiyon Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Türker Özkan, Tıp Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Mahmut Tayyar Kalcıoğlu, Fakültemiz öğretim üyeleri ve Hastanemizin hekimleri katıldı.

Protokol töreni öncesinde gerçekleştirilen açılış konuşmaları kapsamında, Başhekim Prof. Dr. Gürhan Baş sunumunda Rekonstrüktrif Cerrahi Derneği ve Türkiye’deki mikrocerrahi çalışmalarının arka planı hakkında bilgi verdi. Spy floresans görüntüleme sisteminin özelliklerini ve başlıca hangi alanlarda kullanıldığını anlattı. Cihazın teslim edildiği 26. üniversite hastanesi olduğumuzu belirten Prof. Dr. Baş, Hastanemizin kısa tarihçesini aktararak personel ve hizmet kapasitemiz hakkında detaylı bilgiler verdi ve hastane binamızın ikinci fazı için planlananları anlattı. Başhekim Prof. Dr. Baş, böylesine üst düzey bir cihazı bizlere tevdi ettikleri için Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’na teşekkür etti.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ise konuşmasında ülkemizde plastik cerrahi ve ortopedi ile genel cerrahi alanlarında kendisini kanıtlamış kliniklerden biri olarak hastanemizin bu gelişmiş cihazı çok hak ettiğini belirterek cihazı memnuniyet ve güvenle tevdi ettiklerini belirtti ve cihazın hastanemize hayırlı olması dileklerini ifade etti. Cihazın temel özellikleri, mikrocerrahi alanında sağladığı avantajlar ve cihazın ülkemizde üniversite hastanelerine bağışlanmasına yönelik proje hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Türker Özkan ardından vakfın amacını ve kısa tarihçesini anlattı. Hastanemizde yerleşik bir mikrocerrahi eğitim laboratuvarının kurulması noktasında ve başka alanlarda Üniversitemizle gelecekteki işbirliklerine açık olduklarını belirten Prof. Dr. Özkan, cihazın hayırlı olmasını, sağlık ve şifa getirmesini diledi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, açılış konuşmasında Genel Cerrahi Anabilim Dalımızın yayın ve faaliyetleriyle yurtiçinde ve yurtdışında son derece aktif ve başarılı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek bağışlanan bu cihazın hakkını fazlasıyla vereceğinden emin olduğunu belirtti. Cihazı hastanemize bağışlayan Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’na teşekkür eden Rektör Yardımcımız, bu sistemin milletimizin hizmetine sunulmasından duyduğu mutluluğu ifade etti; Vakıf ile geleceğe dönük her türlü işbirliğinden memnuniyet duyacağımızı belirtti ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Cihazın üstün özelliklerinin tanıtıldığı kısa demo sunumunun ardından, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Türker Özkan hayırlı olsun dilekleriyle protokole imza attılar.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarında sağladığı muazzam faydaların yanı sıra, meme ve transplantasyon cerrahisi, onkolojik cerrahi gibi pek çok farklı alanda kan dolaşımı, safra yolları ve bazı tümörlerin görüntülemesinde de kullanılabilen bu kıymetli sistemin Hastanemize ve milletimize hayırlı olmasını ve şifa getirmesini dileriz.