Haberler

Tıp Fakültemizden "Zorlu Dirsek Problemlerine Güncel Yaklaşım" Başlıklı Toplantı

01.03.2021

Tıp Fakültemiz ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi iş birliği ile 27 Şubat 2021 tarihinde  ‘’Zorlu Dirsek Problemlerine Güncel Yaklaşım” konulu toplantı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Harvard Üniversitesi ve Köln Üniversitesi’nden yabancı konuşmacıların da olduğu toplantıya yoğun katılım sağlandı. Tıp Fakültemiz Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Demirtaş ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Turan Çift’in açılış konuşmasını yaptığı toplantı iki oturumda gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Hakan Turan Çift’in moderatörlüğünü yaptığı ilk oturumda Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nden Doç. Dr. Murat Demiroğlu, Bezm-i Alem Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. İ. Kerem Bilsel, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Hakan Turan Çift ve Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Luke S Oh sunumlarını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Abdullah Demirtaş’ın moderatörlüğünü yaptığı ikinci oturumda Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan A. Onur Kocadal, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Abdullah Demirtaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özkan ve Köln Üniversitesi’nden Prof. Dr. Killion Wegman sunumlarını gerçekleştirdi. 

Sert dirsek ve kompleks kırıklı çıkıkların anlatıldığı sunumların ardından program her iki moderatörün kapanış konuşması ile sonlandı.