Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK YÖK 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne Katıldı

10.10.2023

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, akademisyen ve öğrencilerimizle birlikte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2023 - 2024 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne;  YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol ÖZVAR, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, Üniversite Rektörleri, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

“Üniversitelerimiz vasıtasıyla bilginin, kültürün ve bilimin 81 vilayetimizin tamamına yayılmasını kolaylaştırdık.”

2023 – 2024  Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşmasına kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni akademik yılın Türkiye, millet ve öğrenciler için hayırlı olmasını diledi.

Yükseköğretim Kurulunun 2023 Üstün Başarı Ödülleri'nin takdim edileceği bilim insanlarını ve üniversiteleri tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteler ve akademisyenlerle gurur duyduklarını, kendilerinden nice başarılar beklediklerini söyledi.

İlme, bilime, kültüre ve eğitime dair yapacakları her türlü nitelikli çalışmada akademisyenlerin yanında olmayı sürdüreceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumun mükemmeliyet merkezi olarak kabul edilen üniversitelerin, bireylere mesleki formasyon kazandırmanın ötesinde rollere sahip olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmalarının ardından  "YÖK 2023 Üstün Başarı Ödüllerini" kazanan akademisyenlere ve üniversitelere ödüllerini verdi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, Yeni Akademik Yılın Ülkemiz, Üniversitemiz ve tüm mensuplarımız için hayırlı olmasını diliyoruz.