Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik 5. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ne Katıldı

07.11.2022

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen "Kültürel Kodlar ve Kadın" temalı 5. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ne katıldı ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdogan'ın hitaplarını dinledi.

Gerçekleştirilen zirvede Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan kadının içinde yer almadığı hiçbir alanda insanlığın hayrına neticeler elde etmenin veya bunları sürdürülebilir kılmanın mümkün olmadığını belirtti ve şunları kaydetti: 

"Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma atılımıyla geldiği ileri seviye, hayatın her alanını insanlarımızın tamamını kapsayan sonuçlarıyla hep beraber geleceğimize umutla ve güvenle bakabilmemizi sağlıyor.

Bu süreçte elde ettiğimiz en olumlu ve iftihar verici başarılardan biri de kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini genişletme konusunda gerçekleştirdiğimiz devrimlerdir. Anayasamızdan başlayarak mevzuatımızın tamamını bu doğrultuda yenilerken asıl büyük değişimi zihinlerde sağladık."

İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak; eğitimden iş hayatına, özgürlükten sosyal haklara kadar yaşamın her alanında kadınların hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için büyük gayret gösteren başta Sn. Cumhurbaşkanımıza olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.