Haberler

Öğrencilerimiz Şehit Eren Bülbül Adına Kütüphane Açıyor

15.02.2019

Üniversitemiz öğrenci topluluklarından Genç Gelecek Kulübü öğrencileri, Anadolu’da okuma alışkanlığını yaygınlaştırma amacıyla kütüphane kurma seferberliği başlattı.

Genç Gelecek öğrenci Topluluğumuz ve Vakfıkebir Belediyesi işbirliği ile açılacak olan kütüphaneye Trabzon’un Maçka ilçesinde şehit olan Eren Bülbül’ün adı verilecek. 

Kitapseverlerin katkılarıyla kurulacak olan Halk Kütüphanesinin raflarında her türden esere yer verilecek. Kütüphanede Vakfıkebir ilçesi sınırları içerisinde öğrenim gören öğrencilerin araştırmalarına yardımcı olacak kaynak kitaplara öncelik verilecek olsa da; roman, şiir, öykü, deneme türündeki kitaplara da ihtiyaç duyulacak. Kitapların dışında vatandaşları sosyokültürel yönden geliştirecek dergiler, cd’ler ve haritalar kütüphanede yer alacak.  

Böylesine önemli bir projenin hayata geçmesi ve kapsamlı bir kütüphanenin kurulması için ise Genç Gelecek Kulübü öğrencilerimizin sizin desteğinize ihtiyacı var.  Bu vesileyle projeye destek olmak isteyenler aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden topluluğumuz ile görüşebilirler.

Kütüphanenin kurulabilmesine destek olmak için iletişim adresleri:

İnstagram: @imugencgelecek  e-mail: imugencgelecek@gmail.com 

Kargo Adresi: Dumlupınar Mah. D 100 Karayolu N:98 34000 (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü) Kadıköy/İstanbul 

Proje Sorumluları:

Meyra Yıldız

Bircan Köprü