Haberler

Medeniyet Teknopark “London Tech Week”e Katıldı

05.07.2024

Medeniyet Teknopark, teknoloji ve inovasyon odaklı şirketlerden 15 kişilik iş grubu ile birlikte Londra’da düzenlenen “London Tech Week” (Londra Teknoloji Haftası) etkinliğine katıldı.

Medeniyet Teknopark, teknoloji ve inovasyon odaklı şirketlerden 15 kişilik iş grubu ile birlikte, Türk teknoloji firmalarını küresel pazarlara taşıdı. Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin de desteklediği iş gezisinde, Türk şirketleri ürünlerini dünya sahnesinde sergileme şansı elde etti ve uluslararası iş birliği fırsatları değerlendirildi.

Firmalarımızı küresel pazarda yer almaları için zorluyoruz

Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan TAK, Medeniyet Teknopark’ın girişimcilik ekosisteminin bir parçası olarak, firmaların projelerini başarıyla tamamlamalarının yanı sıra ürünlerini küresel pazarlara çıkarmaları için gerekli tüm desteği sağladıklarını belirterek “Firmalarımızı sadece desteklemekle kalmıyor, onları küresel pazarlarda yer almaları için zorluyoruz” dedi. Teknopark Genel Müdürü TAK, özellikle finansal teknoloji, sağlık teknolojileri ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren startupların bu iş gezisi kapsamında Londra’ya götürüldüğünü ifade etti.

Girişimciler ürünlerini tanıtma fırsatı buldu

15 kişilik heyetle London Tech Week’de Türkiye Pavilyonu’nda girişimcilerin ürünlerini tanıtma fırsatı buldu etkinlik sırasında yapılan ikili ve yatırımcı görüşmeleri oldukça verimli geçti. Ayrıca Brunel Üniversitesi ve London South Bank Üniversitesi’nin girişimcilik merkezleri ziyaret edilerek, karşılıklı iş birliği toplantıları gerçekleştirildi.

 Londra Büyükelçimiz Koray Ertaş yatırımcıları tek tek dinledi

Londra Büyükelçisi, yerel ve yabancı firmalarla irtibat kurulmasına yardımcı olmak için çeşitli firmalarla toplantılar gerçekleştirdi. Büyükelçilikte yapılan toplantılarda, Londra pazarına açılmak isteyen işadamları sanayi ve ticaret ateşeleri ile bir araya geldi.

Londra’dan gelecek startuplara Medeniyet Teknopark ev sahipliği yapacak

Medeniyet Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan TAK, Londra South Bank Üniversitesi ile yapılan ortak işbirliği anlaşmasının, Türk girişimcilerin Londra ekosistemine dahil olmalarını sağlarken, Londra’dan gelecek startuplar için de Medeniyet Teknopark’ın ev sahipliği yapacağını belirterek, “Bu önemli ticari seyahatin gerçekleştirilmesine katkı sunan Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Londra Büyükelçiliği ve Londra Ticaret Ateşemize teşekkür ediyoruz” dedi.