Haberler

Lisansüstü Eğitim Enstitümüz 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Törenini Gerçekleştirdi

12.11.2019

Lisansüstü Eğitim Enstitümüzün 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 11 Kasım 2019 Pazartesi günü Güney Yerleşkemizdeki Âşık Paşa Konferans Salonunda gerçekleşti. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, hocalarımız, mezun öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.  

Doktora ve Tezli Yüksek Lisans Programlarının mezunları için saat 14.00-16.00 arasında, Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının mezunları için de saat 17.30-19.00 arasında olmak üzere lisansüstü programlarımızın mezunlarına yönelik iki ayrı tören yapıldı.

Programın ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hayrunnisa Alan, lisansüstü eğitimle ilgili genel bilgileri ve Lisansüstü Eğitim Enstitümüzün çalışmalarına, eğitim programlarımıza ve mezun sayılarımıza ilişkin detaylı bilgileri içeren bir sunum yaptı.  

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, açılış konuşmasında öncelikle Üniversitemizi öne çıkaran hususiyetlere vurgu yaparak, “İstanbul Medeniyet Üniversitesi örnek teşkil edebilecek çok fazla özelliğe sahip: Biz hocalarımızla, idarecilerimizle, öğrencilerimizle ilişkilerimizde kapının açık olduğu, öğrenciyi içeriye davet eden, öğrencinin derdini dert edinen, sadece bilimsel anlamda bir artı olmanın ötesinde, öğrencileri hayata hazırlayan bir Üniversiteyiz.” dedi.

“Ümidim o ki Üniversitemiz birçok eksiğine rağmen çok kısa zamanda çok önemli mesafeler alacak. Nitekim bugünkü beraberliğimizde yaklaşık 200 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bu mezunlarımızla hayata çok güçlü bir seslenişle hitap ediyoruz…. Artık eğitim 3 veya 5 yıllık sürelerde bitmiyor; artık hep beraber hayat boyu öğrenmenin içerisindeyiz. Bizler buradayız; mezunlarımızın bundan sonra da ihtiyaç hissettikleri her aşamada onlarla beraber olmaya hazırız.” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Çelik,  mezunlarımıza tüm hayatlarında başarılar diledi ve mezuniyetlerinin hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.  

Rektörümüzün ardından, doktora programlarımızdan mezun olan öğrencilerimizi temsilen, Felsefe Doktora Programı mezun olan Dr. Ahmet Faruk Çağlar ve tezli yüksek lisans programlarımızdan mezun olan öğrencilerimizi temsilen, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı mezunu Aldy Muhammad Zulfikar kısa birer konuşma yaparak mezun olmaktan duydukları sevinci ve lisansüstü eğitiminin her aşamasında Üniversitemizden ve hocalarımızdan gördükleri destek için teşekkürlerini dile getirdiler.

Açılış konuşmalarının ardından mezun öğrencilerimiz, hocalarının elinden sırayla diplomalarını aldılar.

Programın tezsiz yüksek lisans mezunlarına yönelik ikinci bölümünde de yine Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hayrunnisa Alan, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve mezun öğrencileri temsilen bir öğrencimiz konuştu. Programımızın konukları arasında yer alan eski Rektörümüz Prof. Dr. M. İhsan Karaman da, kısa bir selamlama konuşması yaparak mezunlarımızı, ailelerini ve hocalarımızı tebrik etti. Son olarak, tezsiz yüksek lisans programlarımızın mezunları da diplomalarını hocalarından aldılar. 

Lisansüstü Eğitim Enstitümüzün 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, toplu fotoğraf çekimi ve ikram ile sona erdi.