Haberler

İktisat Anabilim Dalı Lisansüstü Eğitim Programları Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

01.02.2023

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde İktisat Anabilim Dalı Lisansüstü Eğitim Programları 2021– 2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleşti. Üniversitemiz Ziraat Bankası Kütüphanesinde gerçekleşen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Prof. Dr. Fatih Sarıoğlu, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem Tak, Turkcell İletişim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Çakmak, üniversite yönetimimiz, Turkcell İletişim A.Ş yöneticileri ile personelleri, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Genç, Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Faruk Bal, Siyasal Bilgiler Fakültesi Lisansüstü Eğitim Programları akademisyenleri, mezun öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Yoğun katılımın olduğu mezuniyet töreni, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Genç ve Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Faruk Bal’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından kürsüye davet edilen Turkcell İletişim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Çakmak, mezuniyet törenine dair kısa bir açıklama yaptı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile geçmiş yıllarda yapmış oldukları akademik iş birliğinin kendi şirketleri adına büyük bir artı olduğunu vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Çakmak, mezun olan öğrencilerimize çalışma hayatlarında başarılar diledi.  

Turkcell İletişim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Çakmak’ın konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. “ 2010 yılı, Türkiye Yükseköğretimde çok uzun soluklu bir başlangıçta İstanbul Medeniyet Üniversitesinin kuruluş yılı. Kuruluş yılından bu yana özellikle son 10 yılda her gün yeni bir aşama kaydediyoruz. İstanbul Medeniyet Üniversitesi bu küresel dünya sistemi içerisinde Türkiye’de öncülük gösterecek üniversitelerden bir tanesi. Ders alan öğrencilerimiz, bir şekilde derslere takviyede bulunan hocalarımız bunu görüyorlardır diye düşünüyorum. Eğitimde, artık sürekli eğitim alanı var, hayat boyu öğrenme diye bir kavram var. Emin olun teknik bilginiz iki veya üç yılda sıfırlanacaktır. Ama hayatın her bölümü içerisinde o teknik bilgi, sizi asla doyurmayacak, size asla yetmeyecektir. Hayat sadece çalışma ortamınız, çalışma masanız değil. Hayatı dört boyutlu yaşamak gerekir. Aileyle, çevreyle hatta kıtalar arası yaşamak gerekir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi bunu yaşayan, bu kültürü veren ve öğrenciye taşıyan bir bakış açısıyla eğitim veriyor. Sözlerime son verirken bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Mezun da olsanız bizlerden uzak kalmayın, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin kapıları daima sizlere açık olacaktır. Artık sizler de bizim mensuplarımızsınız, mezun olsanız dahi kütüphanemizin tüm imkanlarından yararlanabileceksiniz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik’in konuşmalarının ardından mezun olan öğrencilerimiz sahneye davet edilerek hocalarımız tarafından kendilerine mezuniyet belgesi takdim edildi. Samimi bir ortamda geçen mezuniyet töreni pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesi olarak; sevgili mezunlarımıza başarılar diliyor, kıymetli ailelerini tebrik ediyor ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz.