Haberler

“Gençler Soruyor Kaymakamlar Cevaplıyor’’ Etkinliği Gerçekleşti

04.04.2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Akademik Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fatih Sarıoğlu katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğin konukları Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan ve Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek oldu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Aşık Paşa Konferans Salonunda söyleşi tadında gerçekleşen etkinlikte Kaymakamlarımız kısaca kendilerini tanıttıktan sonra Kaymakamlıktan önceki öğrenim hayatlarını ve Kaymakamlık süreçlerini öğrencilere aktardılar.

Gençler Sordu Kaymakamlar Cevapladı

Kaymakamlık makamı ile ilgili öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Kaymakamlarımız, Kaymakamlık makamının büyük öneme sahip olduğunu, ilçelerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birer temsilcisi olduklarını vurguladılar ve öğrencilere Kaymakamlık mesleğinin kişilik özelliklerine etkilerini, Kaymakamlıkta gerekli olan 5 yıllık staj sürecini, Kaymakamlığın kişiye yüklediği sorumluluk duygularını aktardılar.

Kaymakamlarımız tarafından, öğrencilerimizin yönelttikleri sorular içtenlikle yanıtlandı ve samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.