Haberler

Fakültelerimizin Akademik Kurul Toplantıları Rektörümüzün Katılımıyla Gerçekleşti

04.04.2022

Fakültelerimizin 2021-2022 eğitim-öğretim yılına yönelik çalışmalarının anlatıldığı Akademik Kurul Toplantıları Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik´in katılımlarıyla gerçekleşti.

Üniversitemizin mevcut sorunlarının ve eksiklerinin derinlemesine ele alındığı ve çözüm önerilerinin tartışıldığı akademik kurul toplantıları; Lisansüstü Eğitim Enstitüsü için 24.02.2022 tarihinde; Diş Hekimliği Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu için 01.03.2022 tarihinde; Sanat Tasarım ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi için 03.03.2022 tarihinde; Tıp Fakültesi için 08.03.2022 tarihinde; Edebiyat Fakültesi için 15.03.2022 tarihinde ve Siyasal Bilgiler Fakültesi için 21.03.2022 tarihinde gerçekleşti.

Toplantılarda, fakültelerin sunumlarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik; Üniversitemizdeki eksiklikler, çeşitli alanlarda kaydedilen ilerlemeler ve geleceğe yönelik hedeflerimiz ile projelerimiz hakkında fakülte personellerimizi bilgilendirdi. Rektörümüz ilk olarak Orhanlı´daki Diş Hastanesi´nin faaliyete geçtiğini bildirdi. Aynı zamanda eğitim-öğretim sürecimizde büyük önem taşıyan 30 bin m² alana sahip, 100´e yakın sınıf ile yemekhane ve otoparkı bünyesinde bulunduran dersliğimizin yapımının bittiğini ve yakında resmi olarak açılacağını belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, konuşmalarında Üniversitemizin geleceğe yönelik planlarına da değindi. Kuzey yerleşkede yapılacak olan yeni Rektörlük binasının projelendirildiğini ve yakında temelinin atılacağını ifade etti. Yine Kuzey yerleşkede yapılacak olan Teknopark projesinin kısa süre içinde başlayacağını açıkladı.

Üniversite olarak her sorundan anında haberdar olup hızlı bir şekilde geri dönüş yapabilmek ve çözüm üretebilmek amacıyla ‘’BRIDGE’’ uygulamasını kurduklarını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Çelik, bu sayede öğrencilerin veya personellerin sorunlarından anında haberdar olacaklarını ve daha etkin çözüm mekanizmaları geliştirmek konusunda gayret edeceklerini aktardı.

Hibrit Bir Üniversiteyiz

Üniversitemizin genel durumu hakkında bilgiler aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Çelik sözlerine şu şekilde devam etti:

“Öğrenci sayımızdaki hızlı artışa rağmen eğitimde herhangi bir aksaklığın olmadığını söyleyebiliriz. İstanbul Medeniyet Üniversitesi hem uzaktan eğitimi hem de örgün eğitimi Hibrit bir yapıda gerçekleştirme noktasında başarılı üniversitelerden biri oldu. Genç ve gelişime açık, başarılı bir üniversiteye sahibiz.” dedi.

Akademik Kurul Toplantıları, fakülte mensuplarının sorularının yanıtlanması ile görüş ve değerlendirmelerinin alınmasının ardından sona erdi.