Haberler

Deprem Bölgesine Giden Gönüllü Psikososyal Hizmet Ekibimizle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

07.03.2023

Üniversitemizde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül başkanlığında Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine giden Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk ve Erişkin Psikiyatri Bölümü, Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik ve Rehberlik Bölümü ile İslami İlimler Fakültesi Din Psikolojisi Bölümü  akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ile bölgedeki depremzede vatandaşlara verilen “Psikososyal Hizmet” üzerine bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda afet bölgesine giden akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizden bölge hakkında bilgi alan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, aynı zamanda bölgeye giden ekipten olası durumda Üniversitemiz tarafından afet bölgesine yapılabilecek destekler hakkında önerilerini ve görüşlerini aldı.

Yaklaşık iki saat süren değerlendirme toplantısının ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül tarafından afet bölgesine giden Psikososyal Hizmet ekibine Üniversitemiz adına teşekkür yazısı takdim edildi ve toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.