Haberler

Çocuk Sağlığını Korumak ve Geliştirmek Amacıyla Gerçekleştirilen Projeler Tamamlandı

17.01.2024

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü, T.C. Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Çocuk Sağlığını Korumak ve Geliştirmek Amacıyla Gerçekleştirilecek Projelere Yönelik İşbirliği’ protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen Sosyal Sorumluluk Projelerinin kapanış programı 28 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Cevizli Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmalarını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Esra Güneş, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen’in yaptı. Konuşmaların ardından 1 Nisan 2023-31 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen 7 projenin sonuç raporlarının sunumuna geçildi. Bu kapsamda; “Okul Öncesi Dönemde Çocuğu Olan Ebeveynlerin Dijital Ebeveynlik Farkındalığını Geliştirme Projesi” ve “Lise Öğrencilerinin Siber Zorbalık Farkındalığını Geliştirme Projesi” sonuç raporları Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Akarsu; “Kendimi Seviyorum Sağlıklı Besleniyorum Projesi”  sonuç raporları Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Kübra Barcın Güzeldere; “Okul Çağı Çocuklarda Gürültünün İşitme Sağlığına Etkisi: Farkındalık Çalışması” ve “Okul Çağı Çocuklarda Odyometre ile İşitme Taraması” projeleri sonuç raporları Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Merve Torun Topçu; “Okul Çağı Çocuklarda Orta Kulak Fonksiyonlarının İncelenmesi ve İşitme Sağlığı Farkındalığ Projesi” sonuç raporları Proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Sıdıka Cesur ve “Okul Çağı Çocuklarına Kaza/Yaralanmalarda Uygulanabilecek Temel İlkyardım Becerilerinin Kazandırılması Projesi” sonuç raporları Doç. Dr. Özlem İbrahimoğlu tarafından sunuldu. Projelerin uygulanmasına yönelik görsel ve video paylaşımında bulunuldu. Okul çocuklarının sağlığını korumaya ve geliştirmeye yönelik projelerin yaygınlaştırılarak devam edilmesi hususunda önerilerde bulunuldu.

Program, projelerin geliştirilmesi ve yürütülmesine katkıda bulunan proje ekibi üyelerine ve İlçe Eğitim Müdürlüğü yönetici ve öğretmenlerine teşekkür belgesi takdiminde bulunulmasının ardından son buldu.