Haberler

Beş Boyutlu Gelecek Projesinde 2022-2023 Bahar Dönemi Başladı

17.03.2023

SOSYOPARK bünyesinde İSTKA desteği ile yürütülen Beş Boyutlu Gelecek Projesi’nde bahar dönemi çalışmalarına başlandı. Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde 17 farklı lisede yürütülen proje kapsamında 2022-2023 bahar dönemi faaliyetleri 13 Mart 2023 Pazartesi günü başladı.

30 Aralık 2022 tarihinde tamamlanan güz dönemi kapsamında 17 okulda 11 farklı konuda 280 saat seminer ve 80 saat atölye eğitimi gerçekleştirildi. Gençler ile birlikte üç farklı kamp, Üniversitemizin gönüllü öğrencilerinin refakatinde tamamlandı.

Bahar döneminin başlamasının ardından 17 okulda 9 farklı konuda 276 saat eğitim gerçekleştirilecek. Ayrıca farklı alanlarda atölye çalışmaları başlıyor. Eğlenirken öğreten kamp ve atölyeler bahar döneminin programında yine önemli bir yer ediniyor. Gençlerin gelişimine katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen üniversite gezilerinde şu ana kadar 9 okuldan öğrencileri ağırladık. Bahar döneminde 8 okul ile meslek ve kariyer tanıtımı amaçlı üniversite ziyaretleri yapılacak. Aynı zamanda 5 ilçeden katılımcı olacak ailelere, muhtarlara, esnaflara ve din görevlilerine yönelik seminerler İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi’nde devam etmek üzere 22 Mart Çarşamba günü başlayacak.

15 Şubat 2022 tarihinde başlayan projede birinci yıl tamamlanmış iken eğitim seminerleri, yetişkin seminerleri ve atölyeler olmak üzere 830 saat eğitim gerçekleştirildi. Yaklaşık 3000 yararlanıcıya ulaşan proje faaliyetlerinde bugüne kadar 41 eğitmen yer aldı. 54 farklı kurumdan katılımcı ve yararlanıcılar proje çalışmalarında bulundu.

Proje kapsamında yürütülen atölyeler İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Yerleşkesi ve Ziraat Bankası Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek. Eğitim, atölye, kamp ve üniversite tanıtımlarına ek olarak şehir ve kültür gezileri bu dönem öğrencilerin istifadesine sunulacak.

Beş Boyutlu Gelecek Projesi gençleri odağına alarak sunduğu eğitim modeli ile bugünün genç nesillerini yarına hazırlamaya devam ediyor.