Haberler

“Beş Boyutlu Gelecek: Aileler, Muhtarlar, Esnaf Ve Din Görevlileri İle Buluşma” Etkinliği Düzenlendi

22.11.2022

Üniversitemiz öncülüğünde yürütülen ve İSTKA tarafından desteklenen, yerel idare ve mülki amirler ile STK'ların ortaklığıyla gerçekleştirilen Beş Boyutlu Gelecek Projesi kapsamında; 22 Kasım 2022 tarihinde Aileler, Muhtarlar, Esnaf ve Din Görevlilerine yönelik seminer düzenlendi. 
Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen seminer programı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in selamlama konuşmasıyla başladı ve ardından proje faaliyetlerini tanıtmak amacıyla video gösterimi yapıldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik'in katılımcılara hitaplarıyla ve projeyi anlatan sunumuyla devam eden program, yoğun ilgiyle gerçekleşti. Rektörümüz Prof. Dr. Çelik; projenin ana hedeflerini belirtti ve hayata aktif katılan, iletişime açık, aile bağlarına önem veren, zararlı alışkanlıklardan uzak duran, insani ve milli değerlere sahip, iktisadi ve sosyal hayata katkı sunan, öğretmen-aile-arkadaş-çevre ekosistemi içerisinde bilgi ve beceride yetkin, sağlıklı genç nesiller yetiştirmek amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini vurguladı.

Programa Üsküdar Kaymakamı Adem YAZICI, Kadıköy Kaymakamı Muhittin PAMUK, Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Sultanbeyli Kaymaklı Kemal ŞEHİN, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet KARAKAYA, Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Hilmi TÜRKMEN , Ümraniye Belediye Başkanı İsmet YILDIRIM , Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma DÖĞÜCÜ ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin KESKİN , İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI , İl Müftüsü Porf. Dr. Safi ARPAGUŞ, İSTKA Genel Sekreteri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Müftüleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Aileler, Esnaflar, Muhtarlar ve Din Görevlileri katıldı.  

"Gençlerin bugünü, Ülkemizin yarınıdır" bilinci ve farkındalığıyla İstanbul'daki beş ilçede ve 17 okulda yürütülen "Beş Boyutlu Gelecek" projesi; gençlerin yaşadığı ekosistemi iş birliği temelinde ele alarak "kişilik ve karakter gelişimi, akademik ve mesleki gelişim, fizik ve beden gelişimi, bilinç ve bilinçlenme, yaşam becerileri ve sosyal gelişim" alanlarında gençlerin genel gelişimlerini ve toplumsallaşma becerilerini artırmayı amaçlıyor. 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, gerçekleştirilen programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve projenin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.