Haberler

17.Medulla Spinalis Yaralanmaları Sempozyumu” Gerçekleştirildi

24.05.2024

Üniversitemizde,  Tıp Fakültemiz Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı, Nörotoksin Derneği ve Uluslararası Omurilik Derneği Koruma Komitesi tarafından düzenlenen “17.Medulla Spinalis Yaralanmaları Sempozyumu”  gerçekleştirildi.

Âşık Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Sempozyum,  ISCoS Koruma Komitesi ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Belgin ERHAN, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Semra ÇETİNKAYA, Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Başhekimi Gürhan BAŞ ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadrettin PENÇE’ nin açılış konuşmalarıyla başladı.

2000 yılından beri düzenlenen Medulla Spinalis Yaralanmaları Sempozyumu; multidisipliner ve uluslararası katılımlı, omurilik yaralanmasında koruma, tedavi ve rehabilitasyondaki en son yenilikleri kapsayan bir etkinlik oldu.

Omurilik yaralanması ve yaralanmaya bağlı gelişen  komplikasyonlarda en son gelişmelerin konuşulduğu sempozyumda uluslararası ve disiplinler arası buluşmayı, alanında uzman  temsilcileriyle gerçekleştirilerek olumlu bir etkileşim sağlandı.

 3 ayrı ülke ve 4 ayrı şehirden 25 bilim insanı ile gerçekleştirilen Sempozyum, toplam 5 oturum ve yoğun katılımla sona erdi.