Etkinlikler

Türkiye'de Bilim Tarihi Eğitimi ve Araştırmaları Sempozyumu

13.10.2023

Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ve Türk Tarih Kurumu işbirliğiyle Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü münasebetiyle 13-14 Ekim 2023 tarihlerinde “Türkiye’de Bilim Tarihi Eğitimi ve Araştırmaları Sempozyumu” adıyla bir sempozyum düzenlenecektir.  Sempozyumun amacı, Türkiye’de Bilim Tarihi eğitiminin genel özelliklerini belirlemek ve tartışmak üzere bilim insanlarını bir araya getirerek konuyla ilgili yeni yaklaşımlara zemin hazırlamaktır. Sempozyum Düzenleme Komitesi, siz değerli araştırmacıları ve bilim insanlarını, alana katkı sağlamak amacıyla “Türkiye’de Bilim Tarihi Eğitimi ve Araştırmaları” sempozyumuna davet etmekten memnuniyet duymaktadır. 

Güncel duyurular için web adresi: http://bilimtarihisempozyumu.medeniyet.edu.tr

Bildiri Özetleri Yazım Kuralları Ve Gönderimi:

Bildiri özetlerinin 30 Mayıs 2023 tarihine kadar bilimtarihimedeniyetsempozyum@gmail.com adresine gönderilmesi beklenmektedir.

Özet metinler “Microsoft Word” dosya sürümünde, Times New Roman yazı karakteriyle ve tamamı 11 punto ile yazılmalıdır. Satırlar arasında, 1,5 satır aralığı boşluk bırakılmalı ve kenar boşlukları “normal” (sağ-sol-üst ve alttan 2,5 cm) olarak ayarlanmalıdır. Özetlerin başlığı ortalı, koyu ve tüm harfleri büyük olacak şekilde yazılmalıdır. Başlığın altında araştırmacı(lar)nın adı soyadı, okudukları/çalıştıkları birim ve e-posta adresleri, ORCID bilgileri yer almalıdır. Özetlerin yazım ve sunum dili Türkçe’dir. Ancak özet metinler hem Türkçe hem de İngilizce olarak gönderilecektir. Özet metinler 300-500 kelime arasında olmalı, Türkçe-İngilizce özetlerin altında 5 kelimeden oluşan Türkçe-İngilizce anahtar kelimeler (keywords) yazılmalıdır. Anahtar kelimeler (keywords), bir tab (1,25cm) içeriden ve italik yazılmalıdır.