Duyurular

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı Vizyoner Genç Kök Projesi’ne Başvurular Başladı

04.09.2021

KÖK Nedir: Kişisel gelişim, Öğrenciyken öğrenme ve Kariyer alanlarını bünyesinde toplayan bir projedir.

KÖK’ün Amacı: Üniversite öğrencilerini, okulun ilk yıllarından itibaren gelecekte çalışacağı iş ortamına hazırlamak; bir yandan savunma sanayiine yetişmiş insan kaynağı sağlarken, bir diğer yandan da öğrencilerin mezun olduktan sonra yaşayacağı kararsızlık ya da yanlış iş seçiminden kaynaklı zaman kaybını ortadan kaldırmaktır.

Savunma Sanayii sektöründe 360 derece gelişimi benimseyen bu model ile üniversite öğrencilerine daha birinci sınıftayken ulaşılacak; öğrencilerin yetenekleri ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak.

Projeye dahil olan öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere Savunma Sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi farklı etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanacak.

Yine her bir öğrenci çırak olarak değerlendirilip sponsoru olan firmadan bir usta ile eşleştirilerek, 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, Savunma Sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini artıracak.

Ayrıca projeye özel bir “yetkinlik gelişim sistemi” olarak tasarlanan Educatet Platformu üzerinden de usta ile çırak görüşmeleri gerçekleşecek, hibrit bir çalışma modeli benimsenecektir.

Detayı bilgi ve irtibat için: iletisim@vizyonergenc.com

Projeye başvuru için: https://vizyonergenc.com/ilan/vizyoner-genc/1320-kok-programi