Duyurular

Avrupa Birliği’nin Kadının Kalkınması ve Toplumsal Cinsiyet Politikaları’ndaki Rolü" Çalıştayı

08.02.2018

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen "Kadının Kalkınması ve Toplumsal Cinsiyet Politikaları'na AB'nin etkisi (WDEGP)' Jean Monnet Modülü'nün bir parçası olarak organize edilmektedir. Bu nedenle çalıştaya bildiri sunmak ve katılım için bir ücret talep edilmemektedir. Çalıştay için İstanbul’a seyahat edemeyeceklere web semineri yoluyla sunum seçeneği sunulacak ve teknolojik destek verilecektir. Sunumlar İngilizce ya da Türkçe olarak yapılabilir. Çalıştay sonuçlarının kitap olarak yayımlanması için alanın önde gelen ulusal ve uluslararası yayınevlerine ön teklifler sunulmuştur. Seçilen Türkçe tebliğler ulusal İngilizce tebliğler ise uluslararası yayınevine sunulacak kitap teklifine eklenecektir. Çalıştay 6 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde gerçekleşecektir.

Bildiri özetleri (en fazla 400 kelime) 25 Mart 2018’e kadar aşağıdaki eposta adreslerine gönderilmelidir:

Dr. Rahime Süleymanoğlu-Kürüm, rahimesu@gmail.com Nottingham Üniversitesi, İngiltere, Nottingham Disiplinlerarası Ekonomi ve Siyasi Araştırmalar Merkezi Üyesi; İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü Misafir Öğretim Görevlisi

Dr. Firdevs Melis Cin, fmcin@ticaret.edu.tr İstanbul Ticaret Üniversitesi, Öğretim Üyesi Çalıştaya dinleyici olarak katılım için fmcin@ticaret.edu.tr adresine bildirilmesini rica ederiz.