Haberler

Hizmet İçi Eğitimlerimizde “Etkili ve Güzel Konuşma Teknikleri” Anlatıldı

18.05.2017

Hizmet İçi Eğitimlerimiz,17.05.2017 Çarşamba günü saat 15:30’da Güney Yerleşke Konferans Salonumuzda, Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Fatma Evren Daşdağ tarafından verilen “Etkili ve Güzel Konuşma Teknikleri” konulu eğitim ile devam etti.

Doç. Dr. Fatma Evren Daşdağ, yaşamımızı daha güzel, daha anlamlı, daha etkili hale getirmek ve kendimizi daha güçlü, daha özverili ve daha güvenli kılmak için “Etkili ve Güzel Konuşma Teknikleri”nin önemine dikkat çekerek sözlerine başladı.

Düşünerek konuşmanın ve sözcüklerin doğru kullanılmasının önemini vurgulayarak sözlerine devam eden Doç. Dr. Fatma Evren Daşdağ, “Doğru konuşabilmek için, doğru düşünmeliyiz” dedi. Konuşmalarımızın içerisinde alçak gönüllülük, sabır, sevecenlik, incelik, hoşnut olma ve hoşnut etme isteği olmasının gerekliliğini vurgulayan Doç. Dr. Fatma Evren Daşdağ, “Ne söylediğimiz değil, nasıl söylediğimiz önemli” diyerek iletişimdeki vücut dilinin önemine ilişkin örneklerle açıklamalarda bulundu. Doç. Dr. Fatma Evren Daşdağ, “Bir doktor en iyi ilacın ilgi ve sevgi olduğunu söylemiş… Ya işe yaramazsa diye sormuşlar…Doktor da gülerek o zaman dozu artırın demiş…” sözleriyle daha güzel bir dünya için hep birlikte iletişim halinde olmamız gerektiğini söyledi.